Web Content Accessibility Guidelines

Kontrast

Kursor

Czcionka

Obrazy

Odnośniki

Zespół Szkół nr 2 "Rolnik" w Programie Klasa Akademicka SGH

Powrót

W dniu 25.04.2022 roku w murach Zespołu Szkół nr 2 im. Bartosza Głowackiego w Tarnobrzegu zwanej zwyczajowo „ROLNIKIEM”, goszczono Profesora SGH z Warszawy - Dr hab. Mariusza Próchniaka. Profesor poprowadził wykład  dla uczniów szkoły na temat „Mechanizm rynkowy i rola państwa w gospodarce”

Kilka kierunków kształcenia w Rolniku  między innymi, ekonomia, rachunkowość i branża TSL zostały zakwalifikowane do Programu Klasa Akademicka SGH w Warszawie. To ogromny sukces, tym bardziej, że Szkoła Główna Handlowa w ramach programu  współpracuje tylko z najlepszymi szkołami średnimi w kraju, które odznaczają się wysokim poziomem nauczania.

Obecnie ZS nr 2 jest jedyną szkołą z województwa podkarpackiego, która została wyróżniona i uczestniczy w tym  programie. 

Nie jest łatwo przejść procedurę weryfikacyjną, która uwzględnia wszystkie płaszczyzny pracy szkoły. Potwierdzeniem może być fakt, że akredytację Senatu Szkoły Głównej Handlowej dotychczas uzyskało tylko 45 szkół w całym kraju. Program Klasa akademicka SGH polega na współpracy uczelni z wyróżniającymi się szkołami w Polsce. Udział w Programie stwarza uczniom możliwość stałego kontaktu ze światem akademickim, poszerza ich horyzonty i ułatwia wybór  ścieżki zawodowej. W ramach programu organizowane są dla uczniów zajęcia dydaktyczne prowadzone przez nauczycieli akademickich oraz współpracowników SGH. Zajęcia odbywają się na terenie kampusu Uczelni oraz w siedzibie szkoły ZS2 w Tarnobrzegu. Program ten stwarza także możliwość rozwijania współpracy w zakresie tutoringu dla najlepszych uczniów, korzystania z Biblioteki SGH a także  współpracy ze studenckimi kołami naukowymi.

Dzięki uczestnictwu w tym programie zostaje podniesiony prestiż Zespołu Szkół nr 2 i uczniowie otrzymują wiele dodatkowych możliwości rozwoju.

inf. Zespół Szkół nr 2