Dzień Otwarty w Rolniku

„Dzień Otwarty w Rolniku”

W ostatni piątek tj. 27 maja Zespół Szkół nr 2 w Tarnobrzegu świętował „Dzień Otwarty” szkoły. W tym dniu Rolnika odwiedzali uczniowie klas ósmych szkół podstawowych z miasta Tarnobrzega oraz okolicznych miejscowości. Społeczność szkolna przygotowała wiele atrakcji. Hasłem przewodnim tegorocznych obchodów dnia otwartego było „zdrowie”. Temat ten był obecny w wielu prezentacjach, pokazach, degustacjach.  Ośmioklasiści mogli się zetknąć z zasadami zdrowego odżywiania, bo przedstawiciele samorządu uczniowskiego zaprezentowali fragment wywiadu z dietetykiem, degustować zdrowe przekąski przygotowane przez uczniów technikum hotelarstwa, popróbować zdrowego grilla, o który zadbali uczniowie technikum logistyki i technikum rachunkowości, otrzymać ulotkę o konserwantach przygotowaną przez uczniów technikum ekonomicznego na zajęciach  marketingu. Mogli także dowiedzieć się jak zadbać o zdrowie psychiczne. Propozycją tutaj był  kurs wyplatania makramy, w ramach zajęć z plastyki, wykonywanie na lekcji chemii ekologicznych maseczek, poprawiających urodę i zrobionych z tego co każdy może znaleźć w kuchni, komponowanie flower boxów, pokazywanych przez uczniów technikum architektury krajobrazu, relaks w strefie SPA zaproponowany w ramach technikum agroturystyki, wspólne śpiewanie z chórem szkolnym czy też taniec grupowy, zainicjowany przez nauczycielkę wychowania fizycznego. Po szkole uczniowie zostali oprowadzeni przez uczniów technikum spedycji,  portów i terminali, bo oni najlepiej znają proces bezkolizyjnego i bezpiecznego przemieszczania. Do organizacji tego szczególnego dnia włączyła się cała społeczność szkolna, co zapewniło przyjazną atmosferę  z elementami zabawy.

Na koniec dla ośmioklasistów przewidziany był konkurs z nagrodami. Pytania dotyczyły wiedzy o szkole i tego co było prezentowane podczas odwiedzin. Z rozmów z gośćmi wizytującymi szkołę  wynika, że mile spędzili czas w Rolniku.

inf. Zespół Szkół nr 2 w Tarnobrzegu