Tarnobrzeski konkurs z wiedzy prawnej

Tarnobrzeski konkurs z wiedzy prawnej
W Zespole Szkół nr 1 im. ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Tarnobrzegu w dniu 27 maja 2022 r. odbył się Tarnobrzeski konkurs z wiedzy prawnej  pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Tarnobrzega.

W konkursie udział wzięli udział uczniowie z trzech szkół średnich z terenu Miasta Tarnobrzega:
– Zespół Szkół im. ks. Stanisława Staszica
– Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika
– Zespół Szkół nr 1 im. ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego

Laureatami Tarnobrzeskiego konkursu z wiedzy prawnej zostali:
1. Wojciech Lis – Zespół Szkół im. ks. Stanisława Staszica
2. Adrian Peret – Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika
3. Martyna Jakubas – Zespół Szkół nr 1 im. ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego
3. Amelia Nasternak – Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika

Na szczególne uznanie zasługuje zwycięzca tegorocznego konkursu w Mieście Tarnobrzeg –  Wojciech Lis. Uczeń w teście uzyskał aż 38 na 40 możliwych punktów.

Konkurs został zorganizowany przez Fundację Rozwoju i Wsparcia Pasieka, która na co dzień współpracuje z Urzędem Miasta Tarnobrzega w zakresie świadczenia mieszkańcom nieodpłatnej pomocy prawnej. Przedstawiciel Zespołu Szkół nr 1, gdzie konkurs miał miejsce – pedagog szkolny, Pani Maria Zygmunt, gratulowała wyników laureatom i dziękowała za trud włożony przez uczestników w przygotowania.

- Spoglądając na wyniki konkursu jestem przekonana, że śród uczestników wyłonią się niedługo wybitne talenty prawnicze, z którymi będę mogła się spotykać na korytarzach sądowych – Mówiła do uczestników Mecenas Jolanta Socha, przedstawiciel organizatora – Fundacji Pasieka.

Laureaci dwóch pierwszych miejsc otrzymali nowoczesne elektroniczne opaski sportowe. Wszyscy uczestnicy – w podziękowaniu za udział w konkursie – liczyć mogli z kolei na materiały promocyjne ufundowane przez Prezydenta Miasta Tarnobrzeg. Warto dodać, że organizacja konkursu poprzedzona została cyklem warsztatów prawnych zorganizowanych w szkołach średnich na terenie Miasta Tarnobrzega. Zajęcia poprowadzili prawnicy współpracujący z Fundacją Pasieka. Ich celem było kształtowanie właściwych postaw obywatelskich, a także edukacja prawna młodzieży szkolnej i zachęcanie jej do wyboru w przyszłości kierunków studiów i zawodów związanych z prawem.