Walczyli o Puchar Prezydenta w karate

W sobotę 11 czerwca w Tarnobrzegu rozegrany został Turniej Karate o Puchar Prezydenta Miasta Tarnobrzega.

W konkurencjach kichon (konkurencja dla najmłodszych) oraz kata i kumite wystartowało łącznie 110 zawodników z Tarnobrzega, Nowej Dęby, Jasła, Góry Kalwarii, Sanoka, Przyszowa, Klatek, Krzątki, Majdanu Królewskiego i Dzikowca. W pierwszej części zawodów wystartowały przedszkolaki oraz dzieci z klas I i II szkół podstawowych. Pośród najmłodszych reprezentantów Tarnobrzega I miejsca zajęli: Tamara Śliwińska-Goncalves, Wojtek Tuszyński, Lena Samojeden, Aleksander Trościński, Abigail Rozmus i Mikołaj Jurkowski. Zasłużone puchary za zwycięstwo najmłodszym zawodnikom zawodów wręczał  prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek.

W konkurencji walk kumite z Tarnobrzega wystartowało 17 zawodników, z tego na podium stanęli: Adrianna Saramak, Alan Oleniak, Julian Chmielowiec, Zuzanna Jajko i Maksymilian Oleniak. Zawodników kumite dekorował radny Rady Miasta Tarnobrzega sensei Artur Kiper 3 Dan.

Sędzią głównym zawodów był Shihan Tadeusz Krygowski 6 Dan. Zarząd Tarnobrzeskiego Klubu Kyokushin Karate składa podziękowania wszystkim członkom klubu pomagającym przy organizacji turnieju a w szczególności Urzędowi Miasta za finansowe wsparcie przedsięwzięcia, prezydentowi Tarnobrzega za objęcie wydarzenia honorowym patronatem.

Na podstawie info. Tarnobrzeskiego Klubu Kyokushin Karate