Serbinów i Wielowieś. Mieszkańcy spotkali się z prezydentem

W sobotę 19 czerwca odbyły się kolejne spotkania osiedlowe. Tym razem z prezydentem Tarnobrzega Dariuszem Bożkiem i naczelnikami Urzędu Miasta Tarnobrzega spotkali się mieszkańcy osiedli Wielowieś i Serbinów.

Prezydentowi Tarnobrzega Dariuszowi Bożkowi w spotkaniach towarzyszył rzecznik, kierownik biura promocji miasta i współpracy z mediami Wojciech Lis, naczelnik wydziału techniczno-inwestycyjnego i drogownictwa Barbara Trzeciak, naczelnik wydziału gospodarki komunalnej i środowiska Piotr Pawlik oraz przewodniczący rady miasta Bogusław Potański. W każdym ze spotkań uczestniczył też przedstawiciel straży miejskiej.

W Wielowsi zarząd osiedla reprezentował jego przewodniczący Marian Zioło. Spotkanie rozpoczęto od przedstawienia sprawozdania z prac zarządu osiedla. Najważniejsze sprawy ogólnie miasta, plany, w tym także te dotyczące Wielowsi,  omówił prezydent Dariusz Bożek, po czym oddano głos mieszkańcom osiedla.  Ci poruszyli zaledwie kilka tematów. Zgłosili m.in. konieczność zamontowania lustra przy ul. Warszawskiej w celu poprawy bezpieczeństwa. To zadanie, jak zapewniono, wykonane zostanie przez RDM, podobnie jak uprzątnięcie stadionu z zarastających go krzaków, o co też podczas spotkania proszono. Mieszkańcy Wielowsi zwrócili się też z prośbą o wyregulowanie oświetlenia na stadionie, czy konieczność montażu oświetlenia ul. Wiosennej, po której spacerują …dziki! Dopytywano o budowę chodnika przy ul. Sobowskiej. Podczas spotkania zwrócono także uwagę na „opłakany stan” działki przy szkole podstawowej w Wielowsi, konieczność przycięcia drzew rosnących przy ul. Szklanej, pytano o możliwość utylizacji eternitu.

Tego samego dnia prezydent spotkał się także z mieszkańcami największego tarnobrzeskiego osiedla, Serbinów. Zarząd osiedla reprezentował jego przewodniczący Sylwester Szczepocki oraz zastępca przewodniczącego, radny miejski Leszek Ogorzałek. Na zaproszenie przewodniczącego osiedla w zebraniu uczestniczyli też przedstawiciele spółdzielni mieszkaniowych, wiceprezes Tarnobrzeskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Tarnobrzegu Paweł Stawowy  oraz wiceprezes Spółdzielni Mieszkaniowej „Siarkowiec” Jacek Foc.

Spotkanie rozpoczęto od przedstawienia sprawozdania z działalności zarządu osiedla za ostatnie dwa lata. Głównym punktem każdego spotkania osiedlowego jest dyskusja, podczas której głos zabierają mieszkańcy zgłaszając uwagi, problemy i omawiając z prezydentem i jego służbami najważniejsze sprawy osiedlowe. Mieszkańcy Serbinowa zwrócili uwagę mi.in. na fatalny stan ulicy dojazdowej do wieżowca przy ulicy Kwiatkowskiego 3, zgłoszono konieczność remontu parkingu przy ul. Dąbrowskiej, mówiono też o wymagających odświeżenia kilku altanach śmietnikowych na osiedlu. W kwestii bezpieczeństwa spotkanie zdominował temat przejścia dla pieszych na ul. Kwiatkowskiego, na wysokości Parku Tarnobrzeg, którego pokonanie w dni targowe stwarza olbrzymi problem. Z tematów ogólnomiejskich mowa była między innymi o nadszarpniętym zębem czasu taborze autobusów jeżdżących w komunikacji miejskiej. Jak poruszających ten temat, ale i wszystkich zebranych zapewnił prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek, miasto podejmuje kroki mające na celu zmodernizowanie komunikacji miejskiej, w planach są m.in. nieemisyjne autobusy elektryczne i inteligentne przystanki.