Spotkanie z mieszkańcami osiedla Piastów

Tym razem z mieszkańcami osiedla Piastów spotkał się prezydent Tarnobrzega oraz naczelnicy Urzędu Miasta Tarnobrzega. Spotkanie osiedlowe dla tej części miasta odbyło się 22 czerwca br.

Prezydentowi Tarnobrzega Dariuszowi Bożkowi  towarzyszył rzecznik, kierownik biura promocji miasta i współpracy z mediami Wojciech Lis, zastępca naczelnika wydziału techniczno-inwestycyjnego i drogownictwa Magdalena Walkiewicz, naczelnik wydziału rozwoju miasta i funduszy pomocowych Joanna Kozub, naczelnik wydziału geodezji i gospodarki gruntami Stanisław Czuchara, naczelnik wydziału gospodarki komunalnej i środowiska Piotr Pawlik, naczelnik wydziału podatków Mateusz Bąk oraz przewodniczący rady miasta Bogusław Potański. Gospodarzem spotkania był przewodniczący zarządu osiedla, radny miejski Damian Szwagierczak.

Na wstępie przedstawiono sprawozdanie z prac zarządu osiedla za okres od ostatniego spotkania. W sprawach bieżących uczestnicy spotkania mieli możliwość poruszenia wszystkich najbardziej istotnych, problematycznych dla społeczności osiedla spraw. Tematów jednak nie było wiele. Część dotyczyła stanu ulic i chodników. Mieszkańcy osiedla Piastów otrzymali zapewnienie przedstawicieli magistratu o ujęciu remontu ul. Jaśminowej do dofinansowania z rządowego programu Polski Ład. Poruszono także temat uciążliwego dla mieszkańców tej części miasta sąsiedztwa strzelnicy. Zdaniem prezydenta miasta rozwiązaniem w tej sytuacji powinny być ekrany dźwiękoszczelne, a zarządca strzelnicy powinien się zwrócić do ministerstwa obrony narodowej o dofinansowanie do ich budowy.  Podczas zebrania postulowano także usunięcie ławki stojącej przy ul. Leszka Białego, która stała się miejscem głośnych, nocnych spotkań. Mieszkańców osiedla zakwalifikowanych do programu gwarantującego dofinansowanie do montażu domowych instalacji fotowoltaicznych, interesowało na jakim etapie jest postępowanie i kiedy może rozpocząć się montaż paneli.