W piątek utrudnienia w ruchu. Ulicami Tarnobrzega przejedzie wyścig kolarski

Tarnobrzeg znalazł się na trasie 33. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Solidarności” i Olimpijczyków. Czwarty etap wyścigu, rozgrywany w piątek 1 lipca br., prowadzi z Mielca do Tarnobrzega. Meta zaplanowana została na placu Bartosza Głowackiego. Na tę kolarze wjadą po pokonaniu dwóch okrążeń ulicami miasta. W związku z tym w godzinach 15.30 – 16.40 spodziewać się należy utrudnień w ruchu z wyłączeniem ruchu w ogóle na czas przejazdu peletonu przez miasto. Wszystkich użytkowników dróg, kierowców samochodów, jednośladów, pieszych prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności i bezwzględne stosowanie się do poleceń osób zabezpieczających trasę wyścigu.

Trasa przejazdu kolumny wyścigu prowadzi ulicami: Wisłostrada, skręt w ul. Mickiewicza, ulicą Mickiewicza na plac Bartosza Głowackiego, skręt za pomnikiem w ulicę Sienkiewicza, na rondzie Solidarności skręt w lewo w ul. Wyszyńskiego, ul. Wyszyńskiego, na skrzyżowaniu z ulicą Zwierzyniecką i Sikorskiego skręt w prawo w ul. Sikorskiego, na skrzyżowaniu z ulicą Sienkiewicza skręt w lewo, ulicą Sienkiewicza do ronda  Małkowskich (skrzyżowanie Sienkiewicza, Kwiatkowskiego i 11 Listopada), skręt w prawo w ul. 11 Listopada, na rondzie Żołnierzy Górników (skrzyżowanie z Kopernika) skręt w prawo w ul. Kopernika, ul. Kopernika, ul. Wyspiańskiego, na skrzyżowaniu z ul. Mickiewicza i Moniuszki skręt w prawo, ul. Mickiewicza, plac Bartosza Głowackiego. Drugie okrążenie przebiegać będzie dokładnie tą samą trasą. Po pokonaniu dwóch okrążeń zawodnicy wjadą na metę. W załączeniu mapka z przebiegiem trasy.

Planowany przyjazd peletonu do Tarnobrzega – na ten jednak wpływ może mieć wiele czynników niezależnych od organizatorów wyścigu - i wjazd kolarzy na pierwsze okrążenie: godzina 16.15, meta czwartego etapu około godz. 16.20-16.40. Do 10 minut po przyjeździe kolarzy odbędzie się ceremonia dekoracji zawodników, na którą serdecznie zapraszamy.