Prezydent Miasta Tarnobrzega zaprasza mieszkańców Tarnobrzega do uczczenia 78. rocznicy Powstania Warszawskiego.

Program obchodów w Tarnobrzegu. 1 sierpnia, 2022 r.

Godz. 16.00 – Wykład pt. "Tarnobrzeżanie w Powstaniu Warszawskim" w Muzeum Historycznym Miasta Tarnobrzega, ul. Sandomierska 27.

Godz. 17.00 – Minuta ciszy w godzinę "W". Złożenie kwiatów na cmentarzu wojennym. Wystąpienie Prezydenta Miasta Tarnobrzega, ul. Targowa.

Godz. 17.15 – "Dzieci dla Niepodległej, Warszawo Pamiętamy". Bieg – dystans 1944 metrów. Tereny Zamku Tarnowskich w Dzikowie.

Jednocześnie informujemy,  że 1 sierpnia 2022 r. o godzinie 17.00, aby upamiętnić wybuch Powstania Warszawskiego, uruchomione zostaną syreny alarmowe na terenie miasta Tarnobrzega. Wyemitowany zostanie ciągły sygnał dźwiękowy, trwający minutę.