Web Content Accessibility Guidelines

Kontrast

Kursor

Czcionka

Obrazy

Odnośniki

Prezydent Tarnobrzega z Brązowym Medalem Za Zasługi Dla Policji

Powrót

Prezydent Tarnobrzega z Brązowym Medalem Za Zasługi Dla Policji

Na Placu Farnym w Rzeszowie odbyły się Wojewódzkie Obchody Święta Policji z udziałem Komendanta Głównego Policji gen. insp. Jarosława Szymczyka. W uroczystości, która odbyła się w środę 27 lipca br. uczestniczył Prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek, który uhonorowany został Brązowym Medalem Za Zasługi Dla Policji.

Wojewódzkie Obchody Święta Policji zainaugurowała msza święta. Jak co roku, Święto Policji to okazja, by uhonorować tych, którzy na co dzień podejmują działania na rzecz bezpieczeństwa. Kolejnym punktem uroczystości było wręczenie medali, odznak i awansów. Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji uhonorował 10 osób medalami "Za Zasługi dla Policji". Wśród nich znalazł się Prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek.

- To wyróżnienie bardzo cieszy. Traktuję je także jako uznanie i podziękowania dla tarnobrzeskich policjantów za ich wytężoną, naznaczoną wieloma niebezpieczeństwami służbę i pracę. Współczesny świat stawia przed polską Policją coraz nowe wyzwania. To już nie tylko działania w obliczu niewidzialnego przeciwnika, pandemii, ale działania w obliczu toczącej się tuż za naszą wschodnią granicą wojny, w sytuacji, gdy w społeczeństwie narasta poczucie zagrożenia i niepewność - mówi Dariusz Bożek. - Policjanci, jako ci „w pierwszej linii”, sami ryzykując najwięcej, podejmują działania zapewniające ludziom poczucie bezpieczeństwa. Każdego dnia udowadniacie jak nieoceniona i godna pochwały jest Wasza postawa, pełna empatii i chęci niesienia pomocy innym. To dzięki Wam w Tarnobrzegu żyje się nam spokojnie i bezpiecznie – podkreśla prezydent.

Wojewódzkie Obchody Święta Policji zakończyła defilada kompanii honorowej Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie przy akompaniamencie Orkiestry Reprezentacyjnej z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. W obchodach uczestniczyli parlamentarzyści, przedstawiciele administracji rządowej i samorządowej, m.in. Wojewoda Podkarpacki Ewa Leniart Wojewoda Podkarpacki i  Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl.

Zdjęcie: Podkarpacka Policja