Święto Policji w Tarnobrzegu

Święto Policji w Tarnobrzegu

Tarnobrzeskie obchody Święta Policji odbyły się w piątek, 29 lipca. Uroczystość na dziedzińcu Zamku Tarnowskich była doskonałą okazją, aby pogratulować i złożyć życzenia naszym funkcjonariuszom. Była to też okazja do wręczenia nominacji na wyższe stopnie dla policjantek i policjantów.

- Dziękuję tarnobrzeskim funkcjonariuszom policji, bo dzięki Wam w Tarnobrzegu żyje się bezpiecznie. Dziękuję w imieniu swoim, ale także mieszkańców Tarnobrzega. Słowa wdzięczności i podziękowań kieruję również do Waszych Rodzin, Waszych Bliskich. Miejcie w nich zawsze oparcie w tej niełatwej pracy, wracajcie do nich bezpiecznie po każdej służbie. Życzę Państwu satysfakcji ze służby, wspaniałych osiągnięć zawodowych, nieustającego szacunku społecznego. Ze strony władz miasta zapewniam o wspieraniu działań KMP w Tarnobrzegu mających na celu bezpieczeństwo mieszkańców Tarnobrzega – podkreśla prezydent Tarnobrzega, Dariusz Bożek.

W tarnobrzeskich uroczystościach święta policji brali udział m.in. I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie insp. Stanisław Sekuła, Komendant Miejski Policji w Tarnobrzegu podinsp. Marek Pietrykowski oraz Starosta Tarnobrzeski Jerzy Sudoł.

W 2022 roku awanse otrzymało 71 tarnobrzeskich policjantów. Podczas uroczystości sześciu policjantów otrzymało odznakę „Zasłużony Policjant”,  a trzech funkcjonariuszy odebrało medal „Za Długoletnią Służbę”. „Złotym Medalem za Długoletnią Służbę” wyróżniona została Dorota Prajsnar.