Tarnobrzeg pamięta o Powstaniu Warszawskim

Tarnobrzeg pamięta o Powstaniu Warszawskim

W Tarnobrzegu pamiętaliśmy o 78. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Wykład pt. "Tarnobrzeżanie w Powstaniu Warszawskim", odbył się w Muzeum Historycznym Miasta Tarnobrzega. Pod tablicą upamiętniającą ofiary wojen wiązanki kwiatów złożyli wspólnie m.in. prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek, przewodniczący Rady Miasta Bogusław Potański oraz radna miejska Teresa Piś.

- Nie dla każdego była broń, ale w każdym była chęć. Do tego żeby walczyć. 63 dni Powstania Warszawskiego. Spotkaliśmy się po to, żeby pamiętać. Ale też po to, aby złożyć hołd prawie 200 tysiącom ludzi, w tym 16 tysiącom żołnierzy Armii Krajowej - mówił na tarnobrzeskim cmentarzu wojennym prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek.

W uroczystościach na cmentarzu wojennym w Tarnobrzegu uczestniczyli m.in. kombatanci, harcerze, radni i mieszkańcy Tarnobrzega.

Na terenach Zamku Tarnowskich w Dzikowie odbył się bieg "Dzieci dla Niepodległej, Warszawo Pamiętamy" na symbolicznym dystansie 1944 metrów.