Ważne informacje o dodatku węglowym

W związku z licznymi pytaniami w sprawie dodatku węglowego, uprzejmie informujemy, że w dniu 12 sierpnia br., weszła w życie ustawa o dodatku węglowym.

Nabór wniosków o dodatek węglowy będzie jednak możliwy dopiero po opublikowaniu rozporządzenia określającego wzór wniosku o dodatek węglowy. O wejściu w życie rozporządzenia poinformujemy w odrębnej informacji, w której też zamieścimy link do pobrania wniosku.

Wzór wniosku zostanie udostępniony na Biurze Obsługi Interesantów w Urzędzie Miasta Tarnobrzeg oraz na stronie Urzędu Miasta.

Dodatek węglowy będzie przysługiwać wyłącznie osobom, które złożyły deklarację do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków, a  także tym osobom dla których głównym źródłem ogrzewania jest kocioł na paliwo stałe, kominek, koza, ogrzewacz powietrza, trzon kuchenny, piecokuchnia, kuchnia węglowa lub piec kaflowy na paliwo stałe, tzn. zasilane węglem kamiennym, brykietem lub peletem zawierającymi co najmniej 85% węgla kamiennego.

Dodatek będzie przysługiwał osobom, które nie skorzystały ze wcześniejszego mechanizmu wsparcia, jakim była możliwość zakupu węgla po cenie 996,60 zł brutto za tonę.

Wniosek o wypłatę dodatku węglowego będzie można składać w Urzędzie Miasta Tarnobrzeg na Biurze Obsługi Interesantów do 30 listopada 2022 r., osobiście lub za pomocą środków komunikacji elektronicznej za pośrednictwem platformy e-PUAP, opatrując go kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub uwierzytelniając z wykorzystaniem profilu zaufanego.

Miasto Tarnobrzeg będzie miało miesiąc na wypłatę dodatku od dnia złożenia wniosku o jego wypłatę.

Szczegółowe informacje na temat dodatku węglowego można uzyskać pod numerami telefonów: 15 8181 257 lub 15 8181 231.