Witaj szkoło! Nowy rok szkolny rozpoczyna blisko 7 tysięcy uczniów.

Nowy rok szkolny w tarnobrzeskich szkołach, dla których organem prowadzącym jest Miasto Tarnobrzeg, rozpoczyna 6930 uczniów - 2878 w szkołach podstawowych  i 4052 w szkołach średnich -  z tego 1268 pierwszoklasistów. Po raz pierwszy do szkoły zawita, w szkołach podstawowych 293 uczniów, w średnich 975. W roli przedszkolaka debiutuje 330 maluchów.

Do klas pierwszych w tarnobrzeskich szkołach zapisani są także uczniowie z Ukrainy - 11 do szkół podstawowych, 92 do szkół średnich - chociaż to, ilu ostatecznie uczniów zza wschodniej granicy będzie u nas pobierać naukę okaże się w ciągu najbliższych tygodni.

Tradycyjnie, czas wakacji wykorzystano na najpilniejsze remonty w placówkach oświatowych. Ze środków z budżetu miasta sfinansowano dostosowanie budynku Przedszkola Nr 7 do wymogów ochrony przeciwpożarowej, przebudowano wraz z dostosowaniem  oraz doposażeniem pomieszczenia na sale lekcyjne w Szkole Podstawowej Nr 6. Także same szkoły, w ramach posiadanych środków finansowych, w tym pozyskanych ze źródeł zewnętrznych, dokonywały mniejszych remontów we własnym zakresie. W Szkole Podstawowej Nr 10 pomalowano główny hol (ściany, sufit), wymieniono oświetlenie, pomalowano szatnię w bloku sportowym oraz korytarz przy szatniach klas I-III w segmencie B. W Zespole Szkół Specjalnych pomalowano klasopracownię.

Prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek składa wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom, wszystkim pracownikom szkół, dobrego roku szkolnego. - Życzę Wam, drodzy Uczniowie, by nauka była tak samo fascynująca, jak wakacyjne przygody, by przybliżała Was do realizacji marzeń. Nauczycielom, wychowawcom życzę niesłabnącej energii, satysfakcji z pracy z młodymi i motywacji. Rodzicom pokładów cierpliwości, a także powodów do dumy z osiągnieć dzieci ! Powodzenia! – przekazał za pośrednictwem mediów społecznościowych prezydent Dariusz Bożek.