Nasza młodzież w finale wiedzy pożarniczej

Uczniowie LO im. Kopernika w Tarnobrzegu jako jedyni z Podkarpacia awansowali do finału Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Lada dzień z wiedzą pożarniczą zmierzą się reprezentanci podstawówek.

Po rocznej przerwie związanej z pandemią odbywa się Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej. Z uwagi na  sytuację epidemiczną konkurs po raz pierwszy przeprowadzany jest w formule on-line.

Pierwszy etap konkursu dla szkół ponadpodstawowych, test składający się z 60 pytań, odbył się w sobotę, 4 grudnia. Na tym etapie miasto Tarnobrzeg reprezentowało 11 uczestników. Najlepiej z testem poradzili sobie Marcel Chojnacki i Adrian Kozioł, uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Tarnobrzegu. Opiekunem uczniów jest pan Robert Miczko. - Gratulujemy wyników! Obydwaj uczniowie, jako jedyni z Podkarpacia, awansowali do finału. Będą reprezentować województwo podkarpackie i miasto Tarnobrzeg w finale centralnym, który zaplanowany jest na 11 grudnia. Życzymy sukcesów w finale, mocno trzymamy kciuki  – mówi Dariusz Bożek, prezydent Tarnobrzega.

Niebawem zmagania z wiedzą pożarniczą rozpoczną także uczniowie szkół podstawowych. W pierwszym etapie konkursu Tarnobrzeg będzie reprezentowało ponad 20 uczestników. Za nich również mocno trzymamy kciuki!