Rozpoczęła się renowacja herbu na budynku Urzędu Miasta Tarnobrzega

Rozpoczęła się renowacja herbu na budynku Urzędu Miasta Tarnobrzega

Herb Tarnobrzega znajdujący się na frontowej ścianie zabytkowego budynku przy ul. Kościuszki 32, siedzibie magistratu, odzyskuje dawny blask. – O te prace herb prosił się od dawna. Liczyliśmy, że zostanie odnowiony przy okazji remontu całego budynku, który także jest już konieczny, ale póki co, monitorujemy programy, z których moglibyśmy się ubiegać o korzystne dofinansowanie tego zadania.  Nie czekając więc na remont całości, w odpowiedzi na liczne sugestie mieszkańców, by herb odnowić, wpisaliśmy to zadanie w budżet miasta. Prace właśnie się rozpoczęły – mówi prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek.

Prace ruszyły we wtorek, 18 października, a potrwają do 29 października. Ich zakres to bieżąca konserwacja znajdującego się na frontowej ścianie magistratu herbu miasta Tarnobrzega, czyszczenie elementów kamieniarskich, naniesienie nowej powłoki malarskiej, ale także wyczyszczenie, odnowienie i wymiana fragmentów rynien. Wszystkie prace są zgodne z przedłożonym i uzgodnionym z konserwatorem zabytków programem prac remontowo- konserwatorskich. Prace wykonuje firma PBPH Eldo-Bud Krzysztof Wątroba z Tarnobrzega. Całkowity koszt zadania to 7 804 zł netto.

Do czasu prowadzenia robót nad głównym wejściem do magistratu przy ul. Kościuszki 32, dostęp do budynku jedynie od strony liceum.