Informacja dla Uczestników projektu OZE – fotowoltaika

Informacja dla Uczestników projektu OZE – fotowoltaika

Uprzejmie informuję, iż 12 października została podpisana umowa z firmą  FlexiPower Group Sp. z o.o. Sp. K. Kudrowice 12, 95-200 Pabianice Wykonawcą zadania pn.: „Rozwój instalacji OZE w podsektorze budownictwa mieszkaniowego indywidualnego na terenie miasta Tarnobrzega”.
Firma będzie odpowiedzialna za wykonanie dokumentacji projektowej w zakresie oceny technicznej  budynków oraz za montaż instalacji fotowoltaicznych u 673 mieszkańców, z którymi Miasto Tarnobrzeg podpisało umowę uczestnictwa ww. projekcie.

Z uczestnikami Projektu w styczniu 2023 r. zostaną podpisane aneksy do umów uwzględniające kwotę wkładu własnego wynikającą z rozstrzygniętych postępowań przetargowych na:

1. montaż paneli oraz wykonanie dokumentacji projektowej w zakresie oceny technicznej dla budynku (weryfikacja techniczna) – przetarg rozstrzygnięty,
  2. pełnienie funkcji Inspektora Nadzoru inwestorskiego w specjalności elektrycznej oraz
    w specjalności konstrukcyjno-budowlanej – przetarg rozstrzygnięty,
  3. ubezpieczenia instalacji - rozstrzygnięcie przetargu planowane jest do  końca  2022 r.

WAŻNE INFORMACJE

• Od 14 listopada 2022 r. rozpocznie się weryfikacja techniczna nieruchomości zgłoszonych do projektu. Termin weryfikacji zostanie z Państwem ustalony telefonicznie przez firmę FlexiPower Group.
  • Kolejność przeprowadzania weryfikacji i montaż paneli będzie ustalony przez Wykonawcę.
  • Montaż paneli  rozpocznie się w I kw. 2023 r.
  • Montaż wszystkich paneli fotowoltaicznych zakończy się w LISTOPADZIE 2023 r.
  • Termin wpłaty II raty wkładu własnego uczestników projektu planowany jest na koniec stycznia 2023 r.

Firma FlexiPower Group zgodnie z umową zorganizuje dla Uczestników projektu spotkanie informacyjne dot. kwestii technicznych i organizacyjnych. Termin i szczegóły spotkania zastaną podane  w kolejnej informacji.

KOSZTY MIESZKAŃCA

Zgodnie z zawartą umową uczestnicy projektu pokrywają koszty obejmujące:

1. montaż  instalacji  15% od kwoty netto,
  2. podatek VAT 8% lub 23% dla instalacji,
  3. koszt wykonania dokumentacji projektowej (weryfikacja techniczna),
  4. inspektora nadzoru,
  5. ubezpieczenie.

Wysokość wkładu własnego dla Mieszkańca zostanie podana po wykonaniu przez firmę FlexiPower Group weryfikacji technicznej.

W zależności od powierzchni użytkowej budynku zostanie ustalona stawka podatku VAT:

• 8% w przypadku montażu na budynku mieszkalnym do 300 m2 powierzchni użytkowej
  • 23% w przypadku montażu na budynku mieszkalnym powyżej 300 m2  powierzchni użytkowej

koszt na 1 Mieszkańca

MONTAŻ NETTO instalacji fotowoltaicznej

VAT 8 %

VAT 23 % (w przypadku montażu na budynku mieszkalnym powyżej 300 m2)

WERYFIKACJA TECHNICZNA

INSPEKTOR

UBEZPIECZENIE

kwota zostanie ustalona do końca 2022 r.

WKŁAD MIESZKAŃCA PRZY VAT 8%

2 998,86 + koszt ubezpieczenia