Po dwóch latach przerwy odbyła się tradycyjna wigilia dla mieszkańców Tarnobrzega

W hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Tarnobrzegu w czwartek, 22 grudnia, odbyła się Wigilia Miejska. Swoją obecnością wigilijne spotkanie zaszczycił biskup sandomierski Krzysztof Nitkiewicz oraz przedstawiciele tarnobrzeskiej rady miasta, a przede wszystkim licznie przybyli  tarnobrzeżanie. Na zaproszenie prezydenta Tarnobrzega i dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie odpowiedziało wielu mieszkańców miasta, osób samotnych, potrzebujących, z myślą o których organizowane jest to wyjątkowe spotkanie.

Uroczystość rozpoczęła się przekazaniem przez harcerzy z Hufca Tarnobrzeg Betlejemskiego Światła Pokoju. Hasło przyświecające tegorocznej harcerskiej akcji „Światło dla Ciebie” nabrało w okolicznościach, jakim była wigilia dla potrzebujących, wyjątkowego wymiaru.

W imieniu władz miasta wszystkim mieszkańcom, nie tylko zgromadzonym w hali MOSiR, bożonarodzeniowe życzenia złożył prezydent Dariusz Bożek. - Boże Narodzenie to święta, na które czekamy cały rok. To czas kiedy możemy zobaczyć, co za nami, ale mieć cały czas nadzieję, że to co najpiękniejsze cały czas jest przed nami. Boże Narodzenie to czas, kiedy czekamy na innych. Tych, którzy są obok nas i których czasem przez cały rok nie zauważamy, albo na których czekamy cały rok, aby wreszcie do nas przybyli - powiedział prezydent Tarnobrzega.

Do zgromadzonych zwrócił się także ordynariusz sandomierski. - To spotkanie nasze jest światłem nadziei. Oby świeciło cały. Obyśmy spotykali się zawsze z taką samą serdecznością. Bo to łatwo być dobrym na Boże Narodzenie, ale my musimy być dobrzy nie tylko w Boże Narodzenie. Musimy być dobrzy cały czas i musimy być lepsi. Ten opłatek o tym przypomina - podkreślił biskup Krzysztof Nitkiewicz.

Spotkanie było znakomitą okazją, a dla wielu uczestników jedyną, do wspólnego świętowania Bożego Narodzenia i radosnego kolędowania. O oprawę artystyczną zadbały dzieci i młodzież ze Studia Piosenki Tarnobrzeskiego Domu Kultury, pod kierunkiem Anny Pintal.

Organizatorem spotkania był Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Tarnobrzegu. Współorganizatorami były miejskie instytucje: Tarnobrzeski Dom Kultury, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Tarnobrzegu. Bezpłatne kursy dla mieszkańców na Wigilię Miejską zapewnił PHU Polkar, MPK Tarnobrzeg.