MOPR w Tarnobrzegu wyróżniony

MOPR w Tarnobrzegu wyróżniony

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Tarnobrzegu został jednym z pięciu liderów województwa podkarpackiego w konkursie pn. „Lider Rozwoju Teleopieki”.

Nagrody w konkursie wręczono w grudniu w Rzeszowie, podczas konferencji pod nazwą "Deinstytucjonalizacja usług społecznych – szanse i perspektywy", której organizatorem był Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Rzeszowie. W konkursie wzięły udział samorządy z całego województwa podkarpackiego.
W trakcie konferencji nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród Liderów Rozwoju Teleopieki. Wyróżnienia wręczali: Justyna Pawlak - Dyrektor Departamentu Pomocy i Integracji Społecznej Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej, Jerzy Jęczmienionka – Dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Rzeszowie oraz Edyta Kocyk - założycielka spółki telemedycznej SIDLY.
Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Tarnobrzegu, reprezentujący Miasto Tarnobrzeg, znalazł się w zaszczytnym gronie pięciu docenionych jednostek i otrzymał wyróżnienie „Lidera Rozwoju Teleopieki”. W konkursie wyróżniono jednostki organizacyjne pomocy społecznej, które w szczególny sposób realizują zadania z zakresu opieki nad seniorami, przyczyniają się do wspierania i rozwoju innowacyjnych, nieinstytucjonalnych usług społecznych na terenie województwa podkarpackiego. Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Tarnobrzegu od kilku lat realizuje projekty (m. in. Asystent Seniora, Tarnobrzeg dla Seniorów, Wspieraj Seniora, Korpus Wsparcia Seniorów) ukierunkowane na zwiększenie samodzielności, wzmocnienie poczucia bezpieczeństwa, utrzymanie niezależności, podniesienie jakości życia czy opóźnienie wsparcia instytucjonalnego seniorów. W ubiegłym roku, w ramach rządowego Programu Korpus Wsparcia Seniorów, MOPR zakupił 96 sztuk tzw. opasek bezpieczeństwa służących do usługi „opieki na odległość”, czyli tzw. teleopieki. Wykorzystując opaskę, w chwili zagrożenia zdrowia lub życia, senior łatwo może wezwać pomoc. Miasto Tarnobrzeg przystąpi do Korpusu Wsparcia Seniorów także w bieżącym roku.

Źródło i zdjęcia: ROPS w Rzeszowie