Web Content Accessibility Guidelines

Kontrast

Kursor

Czcionka

Obrazy

Odnośniki

Dzień Flagi i 3 Maja w Tarnobrzegu

Powrót

Dzień Flagi i 3 Maja w Tarnobrzegu

Prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek zaprasza do udziału w uroczystościach majowych. W najbliższy wtorek, 2 maja obchodzony jako Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, prezydent rozda mieszkańcom biało-czerwone flagi. Spotykamy się punktualnie o godz. 12.00 przy pomniku Bartosza Głowackiego.

W środę, 3 maja, narodowe świętowanie rozpoczniemy tradycyjnie od  Mszy świętej w intencji Ojczyzny odprawionej w kościele ojców Dominikanów o godz. 9.30.  Bezpośrednio po nabożeństwie przejdziemy na plac Bartosza Głowackiego, gdzie odbędzie się dalsza część oficjalnych uroczystości. W programie odśpiewanie hymnu państwowego, wystąpienie prezydenta miasta, złożenie kwiatów i wieńców, oddanie honorów przez poczty sztandarowe. O część artystyczną uroczystości zadba Studio Piosenki Tarnobrzeskiego Domu Kultury, nie zabraknie występów Miejskiej Orkiestry Dętej.

O godz. 12.30 spod Zamku Tarnowskich wystartuje bieg na dystansie 1791 m „Dzieci dla Niepodległej. Konstytucja 3 maja”. Świętowanie na sportowo to inicjatywa Stowarzyszenia Aktywne Podkarpacie. Z kolei o godz. 17.00 zapraszamy do Muzeum - Zamku Tarnowskich w Tarnobrzegu na  patriotyczne karaoke, wspólne śpiewania polskich pieśni i piosenek.