Odbyło się kolejne w tym roku spotkanie osiedlowe, tym dla mieszkańców Podłęża.

Odbyło się kolejne w tym roku spotkanie osiedlowe, tym dla mieszkańców Podłęża.

Z mieszkańcami osiedla Podłęże spotkał się prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek. Spotkanie odbyło się w niedzielę, 28 maja, w Szkole Podstawowej nr 9. Prezydentowi towarzyszyli, i do dyspozycji mieszkańców byli, przedstawiciele magistratu: naczelnik wydziału Geodezji i Gospodarki Gruntami Stanisław Czuchara, zastępca naczelnika Wydziału Gospodarki Komunalnej i Środowiska Jolanta Hyla, Zastępca naczelnika Wydziału Techniczno-Inwestycyjnego i Drogownictwa Magdalena Walkiewicz, rzecznik prezydenta miasta, kierownik Biura Promocji Miasta i Współpracy z Mediami Wojciech Lis, komendant Straży Miejskiej w Tarnobrzegu Robert Kędziora. Zarząd osiedla reprezentował przewodniczący Andrzej Sędyka. Spotkanie, jak każde spotkanie osiedlowe, było okazją do poruszenia najważniejszych z punktu widzenia mieszkańców danego osiedla spraw, zarówno dotyczących poprawy bezpieczeństwa na osiedlach, czy osiedlowych inwestycji. Podsumowywane są inwestycje realizowane w roku minionym, omawiane aktualne plany inwersyjne.

Na osiedlu Podłęże w roku 2022 zrealizowano następujące zadania inwestycyjne:

I. Wykonanie oświetlenia dla ulic, parkingów, alejek i chodników w Tarnobrzegu
w ramach projektu pn. „Widno i bezpiecznie - doświetlamy nasze miasto”:

1/ Wykonanie oświetlenia ul. Freyera -  36 619,56 zł brutto

2/ Wykonanie oświetlenia ul. Czereśniowej bocznej - 15 178,20 zł brutto

II. Dostawa i montaż altany rekreacyjnej przy ul. Dzikowskiej - 13 000,00 zł brutto, w tym z budżetu obywatelskiego 10 000 zł, z budżetu osiedlowego 3 000 zł.

Z budżetu osiedlowego sfinansowano ponadto:

1. Zakup i montaż dwóch opraw na ul. Ziołowej - koszt: 4 920,00 zł.

2. Odmulenie rowu i oczyszczenie przepustów w pasie drogowym na ul. Sadowej - koszt:
17 000,00 zł.

Na bieżące utrzymanie wydatkowano:

- ul. Czereśniowa - 10 639,78 zł brutto

Na rok 2023 na osiedlu Podłęże zaplanowano w ramach Budowy i modernizacji infrastruktury drogowej na terenie miasta Tarnobrzega: Zadanie nr 5: Przebudowa drogi wewnętrznej - ulica Czereśniowa boczna. W ramach Budżetu obywatelskiego realizowane będzie zadanie: Ułożenie kostki brukowej (chodnika) do altany ogrodowej – koszt 20 000,00 zł brutto. Ponadto, zarząd osiedla ma do dyspozycji z puli tzw. budżetu osiedlowego do wydatkowanie na najpilniejsze zadania osiedlowe 50 000,00 zł.