Wszystkich Świętych - zmiany organizacji ruchu

Jak co roku, w związku z dniem Wszystkich Świętych, na terenie naszego powiatu nad bezpieczeństwem i porządkiem na drogach czuwać będą policjanci. Działania rozpoczną się 29 października i potrwają do 2 listopada. Funkcjonariusze będą pomagać w bezpiecznym dotarciu na groby bliskich. W rejonach nekropolii pojawią się zmiany organizacji ruchu. Przed wyjazdem w kierunku cmentarza, warto zapoznać się z aktualną sytuacją na drogach.

W związku z nadchodzącym dniem Wszystkich Świętych policjanci ruchu drogowego i prewencji będą realizować zadania polegające na zapewnieniu bezpieczeństwa i porządku na drogach. Mundurowi będą stanowczo reagować na nieprawidłowe zachowania kierowców i osób pieszych oraz zapewniać płynność ruchu w pobliżu nekropolii. Podczas dnia Wszystkich Świętych policjanci będą, udzielać pomocy wszystkim uczestnikom ruchu w bezpiecznym dotarciu na groby bliskich, zapewniać płynności ruchu, zarówno na głównych ciągach komunikacyjnych dróg powiatu tarnobrzeskiego oraz na drogach prowadzących do cmentarzy.

Jak co roku, w okolicach wielu nekropolii wprowadzane będą zmiany w organizacji ruchu, które mają ułatwić dojazd na cmentarze i zapewnić bezpieczeństwo pieszych oraz kierowców.

TARNOBRZEG

- Droga wojewódzka nr 871 ul. Wisłostrada w Tarnobrzegu. Obowiązywać będzie tam zakaz zatrzymywania się. Postój będzie odbywał się na parkingu przy cmentarzu i na prawych zewnętrznych pasach ruchu ul. Wisłostrada oraz ul. Graniczna. Wyznaczono miejsca postojowe dla osób niepełnosprawnych.

- Cmentarz parafialny, osiedle Wielowieś w Tarnobrzegu ul. Aleja Warszawska, droga wojewódzka nr 723. Obowiązywać będzie tam zakaz zatrzymywania się po obu stronach drogi. Postój pojazdów odbywać się będzie na parkingu znajdującym się przy cmentarzu oraz jednostronnie na drodze wewnętrznej. Wyznaczone również zostały miejsca postojowe dla osób niepełnosprawnych.

- Cmentarz komunalny, ul. Bema-osiedle Sobów w Tarnobrzegu posiada własny parking. Droga 1090R. Obowiązywać będzie tam zakaz zatrzymywania się. Postój pojazdów odbywać się będzie na parkingu znajdującym się przy cmentarzu. Wyznaczone również zostały miejsca postojowe dla osób niepełnosprawnych.

Źródło: www.podkarpacka.policja.gov.pl