Przedłużenie terminu składania projektów w ramach budżetu obywatelskiego Miasta Tarnobrzega na 2024 r.

Informujemy, że wydłużeniu uległ termin składania projektów w ramach budżetu obywatelskiego Miasta Tarnobrzega na 2024 r. do dnia 30 czerwca 2023 r.

logotym budżetu obywatelskiego na 2024 r.

Pula środków przeznaczona na projekty

Społeczność Tarnobrzega wspólnie zadecyduje o wydatkowaniu z budżetu Miasta w 2024 r. kwoty 2 052 556,32 zł. W ramach ww. puli środków realizowane będą projekty w dwóch kategoriach. Na „projekty małe”, dotyczący osiedli Tarnobrzega, pula środków wynosi 680 000,00 zł, a na „projekty duże” pula środków wynosi 1 372 556,32 zł.
Jak już wiemy Mieszkańcy mogą zgłaszać swoje pomysły w dwóch kategoriach projektów:

• Projekt mały – dotyczący osiedla miasta, którego koszt szacunkowy nie przekracza 40 000,00 zł;
  • Projekt duży – ogólnomiejski, którego koszt szacunkowy jest wyższy niż 40 000,00 zł i nie przekracza maksymalnej puli środków przeznaczonych na te kategorię projektów, która wynosi 1 372 556,32 zł.

Sposób i termin składania projektów

Przyjmowanie wniosków trwa do 30 czerwca 2023 r. Projekty składać można w sposób tradycyjny na papierowym formularzu lub poprzez system informatyczny dostępny pod adresem internetowym:

Wypełniony tradycyjny, papierowy formularz zgłoszenia projektu, wraz z listą Mieszkańców popierających składany projekt, należy:

• złożyć osobiście w Kancelarii Ogólnej Urzędu przy ul. Mickiewicza 7 w Tarnobrzegu lub
  • wysłać drogą pocztową na adres: Urząd Miasta Tarnobrzega, ul. Mickiewicza 7, 39-400 Tarnobrzeg, z dopiskiem „Budżet obywatelski – zgłoszenie projektu”; za datę złożenia przyjmuje się datę stempla pocztowego.

Składając projekt w systemie informatycznym, poprzez Internet, należy wprowadzić wszystkie wymagane informacje do formularza oraz załączyć skan listy Mieszkańców popierających składany projekt, przy czym oryginał listy poparcia należy złożyć lub przesłać w terminie do 14 dni od dnia dokonania zgłoszenia w systemie informatycznym w sposób określony powyżej w przypadku składania formularza papierowego.

Edytowalne wersje formularzy zgłaszania projektu i listy poparcia znajdują się do pobrania w załączniku. Przypominamy, że w przypadku projektu dużego projekt poprzeć winno 15 mieszkańców (nie licząc wnoskodawcy). Dla projektu małego wymagany jest jeden podpis mieszkańca popierającego projekt (nie licząc wnioskodawcy).

Wymogi i weryfikacja projektów zawarte sa w uchwale Rady Miatsa Tarnobrzega w sprawie budżetu obywatelskiego Miasta Tarnobrzega (treść uchwąły trybowej w załaczniku).

Pliki do pobrania

2021.10.27 t.j. Uchwała Nr LI.517.2021 z dnia 27.10.2021 ogłoszenie (Dz.Urz.Woj.Podk. z 2021 r. poz. 3793).pdf0.63MB
2023.03.29 zmiana Uchwała Nr LXXII.763.2023 - ogłoszenie (Dz.Urz.Woj.Podk. z 2023 r. poz. 1880).pdf0.28MB