Kursor

Czcionka

Obrazy

Odnośniki

15 Medali UKS Delfin Tarnobrzeg w Ogólnopolskich Zawodach Pływackich - Mali Mistrzowie na start - II POŁANIEC

Powrót

W pięknym stylu UKS Delfin Tarnobrzeg zakończył sezon. 17 czerwca 2023 r na pływalni w Połańcu odbyły się Ogólnopolskie Zawody Pływackie „Mali Mistrzowie na start II”. W zawodach brało udział 205 zawodników i zawodniczek z 13 klubów z roczników 2013, 2014, 2015 i młodsi. Nasz klub UKS Delfin Tarnobrzeg (w większości uczniowie SP 3) reprezentowała 17 osobowa ekipa w składzie: Kacper Szponder, Bartosz Miegoń, Urszula Turbak, Kaja Bouchard, Leon Wójtowicz, Olaf Olearczuk, Mikołaj Marzec, Michał Kubik, Leon Błażejczak, Blanka Krasowska, Maria Bednarz, Michał Kozioł, Natalia Kruk, Borys Gurdak, Marcel Pyłka, Filip Kaczmarski, Koper Łucja. Nasi najmłodsi zawodnicy, podopieczni Angeliki Michalik przywieźli z Połańca aż 15 medali (7 złotych, 1 srebrny, 7 brązowych). W klasyfikacji zarówno medalowej jak i drużynowej UKS Delfin zajął II miejsce. Aż 8 zawodników znalazło się w pierwszej 10 najlepszych zawodników zawodów. Najlepszą zawodniczą zawodów w kategorii 10 lat została Blanka Krasowska, a wśród chłopców 10 letnich III miejsce zajął Michał Kozioł. W kategorii 8 lat II miejsce zajął Kacper Szponder a jego klubowa koleżanka Urszula Turbak III miejsce. Na 6 miejscu znaleźli się Kaja Bouchard i Bartosz Miegoń, 9 miejsce należało do Filipa Gurdaka i Olafa Olearczuka. Słowa podziękowania za pomoc na zawodach należą się mojej starszej zawodniczce Mai Krasowskiej. Dużo emocji jak zawsze na zawodach dostarczają sztafety. Bezkonkurencyjna okazała się sztafeta najmłodszych 8 latków 4x25 m stylem dowolnym, która wywalczyła złoty medal a sztafeta starszych dziewcząt (10 lat) 4x50 m stylem dowolnym brązowy medal. Sztafeta chłopców (10 i 9 lat) na dystansie 4x 50 m stylem dowolnym zajęła ostatecznie 6 miejsce.

Wyniki indywidualne i sztafetowe:

*Złoty medal sztafeta 4x25 m stylem dowolnym 8 lat i młodsi

(Kacper Szponder, Bartosz Miegoń, Leon Wójtowicz, Urszula Turbak)

*Brązowy medal sztafeta 4x50 m stylem dowolnym dziewcząt 10 lat

(Blanka Krasowska, Natalia Kruk, Łucja Koper, Maria Bednarz)

*6 miejsce sztafeta 4x50 m stylem dowolnym chłopów (10-9 lat)

(Michał Kozioł, Michał Kubik, Mikołaj Marzec, Leon Błażejczak).