Obrazy

Odnośniki

Sukces zawodników Tarnobrzeskiego Klub Oyama Karate

Powrót

Kolejny raz zawodnicy Tarnobrzeskiego Klubu Oyama Karate zaprezentowali się bardzo dobrze, godnie reprezentując klub oraz miasto Tarnobrzeg w zawodach IKO Nakamura European Championship 2023 w Białymstoku.

Gabriela Uzar startował w kategorii U-12 (młodzik) dziewcząt + 40 kg, Kacper Sromek startował w kat. U-18 (Junior starszy) -70 KG, natomiast Natalia Paczyńska w kategorii senior kobiet U 35 – 55 KG. Gabriela Uzar i Kacper Sromek  -  wywalczyli tytuły V-ce Mistrzów Europy. Natalia Paczyńska po bardzo dobrej walce repasażowej, w której pokonała zawodniczkę z Litwy, awansowała do ¼ finału, gdzie stoczyła zaciętą walkę z zawodniczką reprezentującą organizację WKB Kyokushin Poland. Ostatecznie po dwóch dodatkowych rundach, decyzją sędziów przegrała ten pojedynek o wejście do strefy medalowej.

Mistrzostwa w których wystartowało 340 zawodników z 65 klubów krajowych i zagranicznych, odbyły się w dniach 17 – 18 czerwca 2023 roku w hali Zespołu Szkół Mechanicznych w Białymstoku. Organizatorem zawodów był Sport Club Karate Białystok na czele z reprezentantem krajowym IKO Nakamura w Polsce, Shihan Piotrem Sawickim 6 Dan – byłym Mistrzem Świata. Trenerem i opiekunami zawodników byli sensei Grzegorz Uzar 4 Dan, sensei Łukasz Adamkiewicz 1 Dan.

Wyjazd na zawody był możliwy dzięki wsparciu finansowemu z Urzędu Miasta Tarnobrzega – serdecznie dziękujemy.

Źródło: Tarnobrzeski Klub Oyama Karate