Prezydent Tarnobrzega zaprasza na uroczystości w 79. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego

Prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek zaprasza mieszańców miasta 1 sierpnia do udziału w wydarzeniach upamiętniających 79. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Część oficjalna tarnobrzeskich uroczystości upamiętniających ten zryw odbędzie się na cmentarzu wojennym, przy ul. Targowej, a rozpocznie je minuta ciszy przy dźwięku syren alarmowych w Godzinie „W”.

- 1 sierpnia o godzinie 17 w naszym mieście zawyją syreny. Przystańmy wtedy wszyscy, gdziekolwiek będziemy, by minutą ciszy uczcić rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Oddajmy hołd uczestnikom powstania, wśród których byli także tarnobrzeżanie. Symboliczna uroczystość w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego odbędzie się na cmentarzu wojennym, do udziału w niej serdecznie zapraszam mieszkańców naszego miasta  – mówi prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek.

W krótkim programie uroczystości po minucie ciszy przewidziano wystąpienie włodarza, modlitwę w intencji powstańców oraz złożenie kwiatów.

Tego samego dnia o godzinie 17.45 spod Zamku Tarnowskich wystartuje IV Bieg Dzieci dla Niepodległej, do udziału w którym w imieniu organizatorów również serdecznie zapraszamy.