Konsultacje projektu zmiany Programu współpracy z organizacjami pozarządowymi na 2023 rok

Ogłaszamy konsultacje projektu zmiany Programu współpracy Miasta Tarnobrzega z organizacjami pozarządowymi trwają od 25 sierpnia 2023 r. do 3 września 2023 r.

Uwaga: Opinie złożone poza tym terminem nie będą brane pod uwagę.

Opinie dotyczące przedmiotu konsultacji przesłać należy na formularzu stanowiącym załacznik do zarządzenia o ogłoszeniu konkultacji w poniżej wymieniony sposób:

• pocztą elektroniczną na adres: um@um.tarnobrzeg.pl lub;
  • pocztą tradycyjną na adres Urząd Mista Tarnobrzega ul. Tadeusza Kościuszki 32, 39-400 Tarnobrzeg lub;
  • złożyć bezpośrednio w Kancelarii Ogólnej Urzędu Miasta Tarnobrzega, ul. Adama Mickiewicza 7, 39-400 Tarnobrzeg.

Projekt zmian i formularz uwag w załączniku.

OPIS PROPONOWANEJ ZMIANY

Zmiany w Programie współpracy Miasta Tarnobrzega z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na 2023 rok dotyczą zwiększenia zaplanowanych środków finansowych pochodzących z budżetu Miasta Tarnobrzega na zadania publiczne z zakresu pn. "Przeciwdziałanie uzależnieniom i patologiom społecznym" w obszarze pn. "Prowadzenie akcji profilaktycznych i promujących zdrowy tryb życia: pozalekcyjne zajęcia sportowe. Planowaną kwotę na realizację zadać w ww. obszarze w wysokości 60.000,00 zł podwyższa się o 100.000,00 zł do wysokości 160.000,00 zł. Zmiana podyktowana jest koniecznością dostosowania Programu współpracy z Miejskim Programem Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na 2023 rok w obszarze: Prowadzenie profilaktycznej działalności informacyjnej i edukacyjnej, w zakresie Pomoc finansowa w prowadzeniu świetlic socjoterapeutycznych rozwiązywania problemów alkoholowych i przeciwdziałania narkomanii, w szczególności dla dzieci i młodzieży, w tym prowadzenie pozalekcyjnych zajęć sportowych, także działań na rzecz dożywiania dzieci uczestniczących w pozalekcyjnych programach opiekuńczo-wychowawczych i socjoterapeutycznych.

Pliki do pobrania

Formularz konsultacji projektu zmiany w Programie współpracy Miasta Tarnobrzega.docx0.01MB
zarzadzenie 334 2023 ogloszenie konsultacji zmiany programu.pdf0.33MB