"Spotkanie górników z mieszkańcami miasta" i górnicza potańcówka

"Spotkanie górników z mieszkańcami miasta" i górnicza potańcówka

Prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek, zaprasza na kolejne wydarzenie z okazji przypadającej w tym roku 70. rocznicy odkrycia złóż siarki w okolicach Tarnobrzega. Będzie to "Spotkanie górników z mieszkańcami miasta". Zapraszamy w sobotę, 16 września, o godz. 16.00 przed pomnik profesora Stanisława Pawłowskiego. Po złożeniu kwiatów, zebrani przy akompaniamencie Miejskiej Orkiestry Dętej, przemaszerują na Plac Bartosza Głowackiego. Tam odbędzie się pokaz ceremoniału górniczego i poczęstunek, a także Miejska Potańcówka. Ta ostania rozpocznie się tradycyjnie o godzinie 18.00.

Od 15.00 do 19.00 na Placu Bartosza Głowackiego przewidziano zabawy dla dzieci z animatorami, przygotowane przez Grupę PBI.

Inicjatorami tegorocznych obchodów siarkowych w Tarnobrzegu są Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Górnictwa oraz Uniwersytet Trzeciego Wieku w Tarnobrzegu. "Rok pamięci górników i pracowników Tarnobrzeskiego Zagłębia Siarkowego" został ustanowiony decyzją Rady Miasta Tarnobrzega z okazji przypadającej w tym roku 70. rocznicy odkrycia złóż siarki w okolicach Tarnobrzega oraz 60. rocznicy zawiązania się tarnobrzeskiego Oddziału Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Górnictwa.