21 medali pływaków z Delfina Tarnobrzeg na Ogólnopolskich zawodach pływackich „Mali Mistrzowie na start”

14 października na pływalni Powiatowego Centrum Sportowego w Staszowie odbyła się III Runda „Mali Mistrzowie na start”. Najmłodsi pływacy z UKS Delfina Tarnobrzeg (w większości uczniowie SP 3) po raz kolejny udowodnili, że są w doskonałej formie. W zawodach startowało około 200 zawodników i zawodniczek. Nasz klub UKS Delfin Tarnobrzeg reprezentowała 19. osobowa ekipa w składzie: Blanka Krasowska, Łucja Koper, Aleksandra Dusak, Urszula Turbak, Kaia Bouchard, Maria Bednarz, Michał Kozioł, Michał Kubik, Natalia Kruk, Kacper Szponder, Bartosz Miegoń, Leon Wójtowicz, Borys Gurdak, Hugo Morley, Mikołaj Marzec, Marcel Pełka, Rafał Zwadowski, Leon Błażejczak, Gabriela Bałata. Podopieczni trener Angeliki Michalik spisali się znakomicie zdobywając 21 medali (8 złotych, 5 srebrnych, 8 brązowych). Aż 15 zawodników Delfina osiągnęło najlepsze wyniki według punktów w swoich kategoriach wiekowych Jak zawsze sztafety wywołują duże emocji i tak było tym razem. Sztafeta 4x25 metrów stylem dowolnym mieszana 8 lat w składzie (Kacper Szponder, Bartosz Miegoń, Leon Wójtowicz, Urszula Turbak) zdobyła złoty medal. Sztafeta 4x50 m stylem dowolnym dziewcząt w składzie (Blanka Krasowska, Aleksandra Dusak, Maria Bednarz, Natalia Kruk) – srebrny medal a chłopcy w tej samej konkurencji złoty medal (Michał Kozioł, Michał Kubik, Mikołaj Marzec, Rafał Zwadowski). Wielkie podziękowania za nieocenioną pomoc na zawodach należą się dwóm starszym zawodniczkom Mai Krasowskiej i Oliwii Czajkowskiej J.

Poniżej miejsca medalowe i punktowane.

Złoty medal sztafeta 4x25 m stylem dowolnym mieszana (Kacper Szponder, Bartosz Miegoń, Leon Wójtowicz, Urszula Turbak)

Srebrny medal sztafeta 4x50 m stylem dowolnym dziewcząt (Blanka Krasowska, Aleksandra Dusak, Maria Bednarz, Natalia Kruk)

Złoty medal sztafeta 4x50 m stylem dowolnym chłopców (Michał Kozioł, Michał Kubik, Mikołaj Marzec, Rafał Zwadowski)

Blanka Krasowska 2013

6 miejsce na dystansie 25 m stylem grzbietowym

Leon Błażejczak 2014

7 miejsce na dystansie 25 m stylem grzbietowym

Wszystkim pływakom UKS Delfin Tarnobrzeg gratulujemy osiągniętych rezultatów i życzymy dalszych sukcesów oraz dziękujemy rodzicom za wsparcie duchowe!!!

Wyjazd na zawody został zrealizowany przy pomocy finansowej Urzędu Miasta Tarnobrzega w ramach Projektu „Wspieranie działań o charakterze sportowo-rekreacyjnym”.

Inf. UKS Delfin Tarnobrzeg