Jakość kształcenia ogólnego - LO i SP10

Poprawa jakości kształcenia ogólnego LO i SP nr 10 w Tarnobrzegu

W dniu 20.08.2024 r. została popisana umowa o dofinansowanie projektu pn.  „Poprawa jakości kształcenia ogólnego Liceum Ogólnokształcącego oraz Szkoły Podstawowej nr 10 w Tarnobrzegu” nr FEPK.05.01-IZ.00-0074/23 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Priorytetu nr FEPK.05 „Przyjazna Przestrzeń Społeczna” programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Podkarpacia 2021-2027.

Kwota dofinansowania z Funduszu wynosi 1 698 553,91 zł,  całkowita wartość projektu - 1 998 533,85 zł, wkład własny Miasta Tarnobrzega - 299 979,94 zł.

Przedmiotem  projektu jest poprawa jakości kształcenia ogólnego w Liceum Ogólnokształcącym oraz w Szkole Podstawowej nr 10 (SP10) w Tarnobrzegu poprzez modernizację sal celem utworzenia pracowni STEAM wraz z zakupem wyposażenia. W ramach projektu wykonane zostaną prace budowlane mające na celu usunięcie barier architektonicznych dla osób z niepełnosprawnościami oraz poprawę dostępności dla osób ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.  .

Zakres rzeczowy w Liceum:

1. modernizacja sal w celu utworzenia pracowni STEAM poprzez wykonanie prac remontowych.

2. modernizacja korytarza na 1p poprzez zastosowanie standardów dostępności

Zakres rzeczowy w SP10:

2. modernizacja łazienek celem utworzenia łazienki dla osób z niepełnosprawnościami

3. modernizacja głównego wejścia do szkoły poprzez budowę pochylni dla osób niepełnosprawnych oraz wymianę drzwi wejściowych

4. poprawa dostępności do placu sensorycznego dla osób z niepełnosprawnościami

Termin realizacji projektu planuje się na lata 2024-2025.

informacja na stronę 5.1 ogólne.docx0.05MB