Web Content Accessibility Guidelines

Kontrast

Kursor

Czcionka

Obrazy

Odnośniki

180

Zastrzeganie utraconych kart i dokumentów

Powrót

Jak zastrzec utraconą kartę i dokumenty

Utraciłeś dokumenty? Nie ryzykuj! Zastrzeż je w banku! Chroń najcenniejszy skarb – swoją tożsamość! To główne hasła Kampanii Informacyjnej systemu zastrzegania dokumentów pn. „Dokumenty Zastrzeżone”.

W Systemie DOKUMENTY ZASTRZEŻONE uczestniczą niemal wszystkie polskie banki oraz szereg innych firm i instytucji. Pełna lista Uczestników, dla bezpieczeństwa całego Systemu, jest oczywiście objęta tajemnicą. Celem Kampanii Informacyjnej Systemu DOKUMENTY ZASTRZEŻONE jest poszerzenie ogólnej wiedzy o potrzebie zastrzegania w bankach utraconych dokumentów tożsamości przez każdą osobę, której takowa sytuacja się przytrafiła. Nie ma znaczenia, czy stało się to w wyniku zgubienia czy kradzieży.

Zastrzegać utracone dokumenty powinniśmy wszyscy - niezależnie od tego, czy jesteśmy już klientami jakiegoś banku, czy też nigdy z usług bankowych nie korzystaliśmy. System DOKUMENTY ZASTRZEŻONE chroni osoby, które utraciły swoje dokumenty tożsamości. Ogranicza możliwość ich późniejszego wykorzystania do celów przestępczych popełnianych w imieniu i na szkodę osoby, która dokumenty utraciła. Należy pamiętać, że wobec liczny prób wyłudzeń z wykorzystaniem cudzej tożsamości, samo zgłoszenie utraty dokumentów na Policji czy w urzędzie już nie wystarcza! Powinno się jak najszybciej, dla własnego bezpieczeństwa oraz ochrony swojego mienia, zgłosić to w Banku, składając stosowny wniosek o dokonanie zastrzeżenia w Systemie DOKUMENTY ZASTRZEŻONE.

System zastrzegania Kart – szybkie i efektywne zastrzeganie skradzionych lub zagubionych kart płatniczych – zadzwoń z każdego miejsca na świecie, o każdej porze, każdego dnia pod numer telefonu (+48) 828 828 828.

Więcej o systemie pod adresem:
http://www.dokumentyzastrzezone.pl/​
lub
http://www.zastrzegam.pl.

Jak zachować się w razie utraty dokumentów - do pobrania informator o zastrzeganiu dokumentów:
http://cpb.home.pl/dokumentyzastrzezone/download/grafika/kdz.informator.jak.zachowac.sie.w.razie.utraty.dokumentow.160226.pdf